İbrahimi ile Suriye yönetimi heyeti görüşmeye başladı

Cenevre’deki Suriye görüşmeleri kapsamında BM Temsilcisi El Ahdar El İbrahimi’nin Suriye yönetimi heyetiyle görüşmeye başladığı bildirildi.

İbrahimi ile Suriye yönetimi heyeti görüşmeye başladı

Suriye krizine çözüm bulmak amacıyla başlatılan Cenevre-2 süreci çerçevesinde BM Temsilcisi El Ahdar El İbrahimi’nin Suriye yönetimi heyetiyle bir araya geldiği bildirildi. 

BM Sözcüsü Alessandra Vellucci, BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi’nin Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’in başkanlık ettiği yönetim heyetiyle görüşmeye başladığını duyurdu.

İbrahimi’nin yönetim heyetiyle İsviçre saatiyle 11:00’da, Suriyeli muhaliflerle de saat 16:00’da görüşeceği açıklanmıştı. Ancak saat 11:00’ı geçmesine rağmen yönetim heyeti üyeleri Enformasyon Bakanı İmran Zuabi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Muktad’ın BM binası bahçesinde basına açıklamalar yapmaları kafaları karıştırdı. Yönetim heyetinin İbrahimi ile toplantısının ertelendiği de idialar arasında yer aldı. 

BM Sözcüsü Vellucci, e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, İbrahimi’nin öğleden sonra planlandığı şekilde Suriyeli muhaliflerin heyetiyle görüşeceğini ve ardından akşam saatlerinde basına bilgi vereceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 17:55

YORUM EKLE