Fiyatı dudak uçuklatıyor! Çünkü..

Tayland’da bir açık arttırmada 19 yaşındaki üniversite öğrencisi ülkenin en pahalı ve en şanslı plaka olarak anılan 1??1111 no’lu Bangkok çıkışlı plakaya 25 milyon baht yaklaşık 810 bin dolara para ödedi.

Fiyatı dudak uçuklatıyor! Çünkü..

Ülkenin en prestijli üniversitelerinden biri olan Assumption Üniversitesi’nde okuyan Thanapat Tantisevekul “Eğer gerekseydi 1,6 milyon dolara kadar açık arttırmayı çıkaracaktım” dedi.

11 yıl önceki açık arttırmada bu plaka için 11 milyon baht (yaklaşık 355 bin dolar) verilmişti ancak bu yıl rekor açık ara farkla kırıldı.

Karayolları Departmanı genç öğrencinin plakasını kendisinin dizayn edebileceğini söyledi ve koşan sekiz at ve içinde dokuz adet mücevher bulunan nehrin olduğu bu plaka ortaya çıktı.

Plaka için bir servet ödeyen genç açık arttırmayı kazandığı için çok mutluydu ve plakaya çok para ödediğine dair söylemler içinse “o kadar da pahalı değil” cevabını verdi.

Tantisevekul, aldığı plaka için ismini vermek istemeyen birinin 1,1 milyon dolar teklif ettiğini, ancak plakayı arabasına taktırdığı için vermek istemediğini de söyledi. Genç adam 810 bin dolarlık plakayı değeri 16 bin dolar olan Nissan Almera aracına taktı.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 16:55

YORUM EKLE