Eğer doğruysa..

Bolivya Devlet Başkanı Morales, Papa Francisco'ya suikast yapılacağını iddia etti. Papa'nın ayinde söylediği 'Benim için dua edin' sözünden dolayı Morales endişeli olduğunu açıkladı.

Eğer doğruysa..

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franscisco'nun Güney Amerika ziyaretinden sonra bir açıklama yapan Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales Papa'ya olası bir suikast girişiminden endişe duymaya başladığını söyledi.

Devlet Başkanı Evo Morales ülkesinde yayınlanan "La Razon" gazetesine verdiği röportajda Papa'nın antikapitalist ve antiemperyalist görüşlerinin bazı çevrelerin hoşuna gitmeyeceğini savunarak "Ona karşı bir suikast girişimi olabilir" dedi.

"BENİM İÇİN DUA EDİN"

Evo Morales açıklamasının devamında, "Kardeşlerim Papa'nın Irupana'da yönettiği ayininden sonra ne düşündüm biliyor musunuz? Papa ayin bitiminde ‘benim için dua edin’ dedi. O an kardeşim Papa'nın hayatının tehlike altında olduğunu hissettim. Bu beni çok çok korkutuyor" dedi.

Morales hükümetlerin icraatları ile Papa Francisco'nun söyledikleri arasında büyük farklılıklar olduğunu da hatırlatarak antikapitalistlerin bu duruma daha fazla müsaade edeceğini sanmadığını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 16:18

YORUM EKLE