Daha fazla insan ölsün diye..

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre saldırgan, daha fazla insan ölsün diye direksiyonu sürekli sağa sola kırmış.

Daha fazla insan ölsün diye..

Fransa'nın Nice kentinde dün akşam ülkenin en önemli ulusal bayramı olan Bastille Günü'nün kutlandığı sırada bir kamyonla düzenlenen saldırıda yaşananları görgü tanıkları anlattı.

KOL, BACAK YERLERE DOĞRU DÜŞÜYORDU

Fransa'da meydana gelen korkunç terör saldırısının tanıkları arasında Vedat Koç da vardı. Dehşet anlarını anlattı:

"Burası 12 kilometrelik bir sahil. Patlama oldu, İnsanlar o taraftan benim olduğum tarafa koşmaya başladı. Sonra gördükki yüzlerce insan ölü yaralı. Bunların çoğu turist. Kötü bir görüntü. Ben bile hala şoktayım. Bunu beklemiyorduk. Yüzlerce insanın cesetleri havadan yerlere doğru düşüyordu. Kol, bacak o derece yani. Burada turnuv döneminde insandan çok polis vardı. Bu konuda gerekli tedbirler fazlasıyla alındı zaten."

CNN televizyonuna konuşan Zeynep Akar adlı Türk görgü tanığı, Bastille Günü vesilesiyle yapılan havai fişek gösterilerini izlemek için evinin balkonuna çıkmış. Sonra ise o dehşet dolu anlara, evinin balkonunda tanıklık etmiş:

"Aniden kamyonun insanlara çarptığını ve insanların bağırmaya başladıklarını duydum. Yerde çok sayıda insan yatıyordu."
Silah seslerini duyduğunda ise evine girmiş ve ışıkları kapamış Zeynep Akar.


"ÖLÜM KAMYONU BİRKAÇ METRE UZAĞIMDAN GEÇTİ"

Nice'deki saldırıda kamyon sürücüsü aracını, kentin sahil kıyısındaki ünlü caddesi Promenade des Anglais'de düzenlenen bir havai fişek gösterisi sırasında kalabalığın üzerine sürmüştü.


Kamyonu yaklaşık 2 kilometre boyunca süren saldırgan daha sonra güvenlik güçlerince öldürülmüştü.

İŞTE SALDIRI ANI-İZLEMEK İÇİN TIKLA


"EN FAZLA SAYIDA İNSANA ÇARPMAK İÇİN SÜREKLİ DİREKSİYON KIRIYORDU"

Daily Telegraph'daki haberde, Nice-Matin gazetesinden bir diğer görgü tanığı Fabien Lallemand'ın şu sözleri de yer alıyor:

"Dev bir beyaz kamyonun çılgınca bir hızla hareket ettiğini gördüm. Şöför, mümkün olan en fazla sayıda insana çarpmak için sürekli direksiyon kırıyordu.
"Ölüm kamyonu sadece birkaç metre uzağımdan geçti. Yaşananları anlamam zaman aldı."

"HER YER CESETLE DOLUYDU"

Amerikan Associated Press haber ajansına konuşan Wassim Bouhlel adlı bir Niceli ise kamyonun kalabalığa dalmasını gördüğünü, daha sonra bir kişinin silahıyla çıkarak dışarı ataeş açtığını söylemiş. "Yolda tam bir katliam vardı. Her yer cesetle doluydu" diye de eklemiş.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 17:49

YORUM EKLE