Beyaz Saray'dan flaş açıklama!

Uzun bir süredir Başbakan Erdoğan'ı aramayan ABD Başkanı Obama, seçim sonuçları sonrası tavır değişikliğinin sinyalini verdi.

Beyaz Saray'dan flaş açıklama!

ABD Başkanı Barack Obama’nın seçim dolayısıyla uzun süredir telefonla görüşmediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayabileceği bildirildi.

Beyaz Saray, resmi olmayan sonuçlara göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı cumhurbaşkanı seçimine ilişkin Cihan Haber Ajansı’na özel açıklama yaptı. 

Beyaz Saray adına açıklama yapan Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Caitlin Hayden, Türkiye’de ilan edilen seçim sonuçlarını takip ettiklerini ifade etti.

ABD’nin Erdoğan ve başbakanlık makamına geçecek yeni isimle çalışmayı beklediğini dile getiren Hayden, uzun süredir Başbakan Erdoğan ile telefonda görüşmeyen ABD Başkanı Barack Obama’nın bu vesile ile kendisini arayabileceği mesajını verdi. Ancak Hayden bu görüşmenin ne zaman olabileceğine dair net bir bilgi vermedi.

Hayden, “Başkan Obama’nın önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan ile telefonda konuşmasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABER İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 09:41

YORUM EKLE