Bakan'ın evini yakmak istediler

Mısır'ın başkenti Kahire'de, el-Ehli Kulübü taraftarlarının oluşturduğu Ultras grubunun üyeleri, eski İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim Yusuf'un evine saldırdı..

Bakan'ın evini yakmak istediler


KAHİRE

Ultras grubu üyesi onlarca kişi, Yusuf'un evini yakmaya çalıştı. Güvenlik güçlerince engellenen göstericiler, daha sonra İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim Necip'in evine doğru yürüyüşe geçti.

''Port Said Stadyumu olayları için adalet'' istediklerini belirten öfkeli kalabalık, ''Halkı katledenler için adalet yerini bulmazsa adaleti kendimiz getireceğiz'' sloganları attı.

Göstericiler, Necip'in evinin yakınlarında bekleyen güvenlik güçlerine ait bir aracı yakmak istedi. Çıkan çatışmada  5 polis yaralandı.

Ultras grubu, Şubat 2012'de meydana gelen Port Said Stadyumu faciası sırasında İçişleri Bakanı olan İbrahim Yusuf'u, olayların önüne geçememekle suçluyor.

Göstericiler, polisle çatışmaya girdi

Bu arada, Tahrir Meydanı çevresinde toplanan, kendilerine ''Black Block'' grubu adını veren göstericilerin, Amerika ve İngiltere konsolosluklarının bulunduğu bölgede polisle çatıştığı belirtildi.

Çatışmada, güvenlik görevlilerinin ateş açması sonucu bazı göstericilerin yaralandığı bildirildi.

Mısır'ın Port Said kentinde polisle göstericiler arasında çatışma

Öte yandan, Port Said'de geçen yıl yaşanan ve 74 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili yargılanan 63 sanığın il dışındaki bir cezaevine nakledilmesini protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteriler sürüyor.

Port Sait Emniyet Müdürlüğü çevresinde polis ve göstericiler arasında çatışma çıktı. Taş ve molotofkokteyli atan göstericilere, polis taş ve goz bombalarıyla müdahale etti.

YORUM EKLE