Ahmedinejad'a ziyaret izni yok

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın, basın danışmanı Cevanfikr'i Evin Cezaevi'nde ziyaret talebine henüz olumlu cevap verilmedi.

Ahmedinejad'a ziyaret izni yok
TAHRAN 


İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın, Evin Cezaevi'ni ziyaret etmesine izin verilmesi talebini içeren ikinci mektubu önceki gün Yargı Erki Başkanı Ayetullah Muhammed Sadık Laricani'ye göndermesi tartışılmaya devam ediyor.

Yargı Erki Sözcüsü Gulam Hüseyin Muhsin Ejei, mevcut şartlarda böyle bir ziyaretin ülkenin yararına olmayacağını belirterek, ülkenin öncelikli meselesinin ekonomik sorunları halletmek olduğunu ifade etmişti.

Adalet Bakanı Murteza Bahtiyari de Ahmedinejad'ın mektubunun takipçisi olduklarını, Yargı Erki'nin cevabını beklediklerini belirtmişti.

Ahmedinejad'ın, geçtiğimiz ay Evin Cezaevi'ne konulan basın danışmanı Ali Ekber Cevanfikr'i ziyaret için böyle bir talepte bulunduğu belirtiliyor.

Aynı zamanda resmi haber ajansı IRNA'nın da Genel Müdürü Cevanfikr, ''İslami değerlere, şahsiyetlere ve kamu ahlakına hakaret'' suçlarından 6 ay hapis ve 3 yıl da basın faaliyetlerinden men cezasına çarptırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın, Cevanfikr'i ziyaret talebindeki ısrarı ve henüz olumlu cevap alamaması ülkedeki siyasi çekişmelerin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

 
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2012, 17:38

YORUM EKLE