ABD'de doğalgaz patlaması:1 ölü,7 yaralı

ABD’nin New Jersey eyaletinde kazı yapan işçilerin doğalgaz hattına zarar vermesi sonrası meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 7 işçi de yaralandı.

ABD'de doğalgaz patlaması:1 ölü,7 yaralı

Yetkililer kaza sonrası yaptığı açıklamada işçilerin doğalgaz hattını fark etmeyerek zarar vermeleri sonucu patlamanın meydana geldiğini ifade etti.

Kaza sonrası enkaz içinde bir ceset bulunduğunu kaydeden polis yetkilileri kazanın meydana geldiği apartmanın yıkıldığını, çevredeki 55 binanın ise zarar gördüğünü kaydetti.

Enkaz içinde bulunan cesedin kim olduğu konusunda henüz net bilgi vermeyen yetkililer hayatını kaybeden kişinin apartman sakini olup olmadığının da bilinmediğini ifade etti. Polis yetkilileri ayrıca olay sonrası itfaiye ekiplerinin gelerek yangına hemen müdahalede bulunduğunu belirtti.

Yetkililer ayrıca kaza sonrası bölgede yaşayan insanlar evlerinden tahliye edildiğini ifade etti. Bölgede doğalgaz ve elektrik hatlarının kapandığını da belirten yetkililer itfaiye ekiplerinin daha fazla yaralı ya da ölü olabileceği endişesiyle molozlar arasında aramalara devam ettiğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 17:29

YORUM EKLE