40 yıl sonra ilk kez..

Yıllardır belki onlarca konsere gittiniz ya da belki gitmediniz ama bir şekilde dinlediniz sevdiğiniz şarkıları, ezgileri...

40 yıl sonra ilk kez..

Ancak İngiltere'de yaşayan ve genetik bir bozukluk nedeniyle duyamayan Joanne Milne, 41 yaşında duymaya başlayınca hayatında ilk kez konsere gitti.

Milne'nin büyük bir heyecanla konseri izlemesi ise kameralara yansıdı. İlk duymaya başladığı anda ise doktorun 'Pazartesi' demesiyle genç kadın gözyaşlarına boğuldu. Sağlık Servisi 2 Temmuz 2015 'Bugün günlerden pazartesi' deyince...

Joanne Milne, nadir görülen ve işitme bozukluğuna yol açan Usher Sendromu denilen genetik bir hastalıkla doğdu.

İngiltere'nin kuzeyinde yaşayan Milne 40 yıl boyunca hiçbir şey duymadı. 40 yaşında koklear implant ameliyatı olan ve 4 ay sonra duymaya başlayan Milne'nin hayali İngiltere'nin en büyük müzik festivali olan Glastonbury'e katılmaktı.

KONSERİN ORGANİZATÖRLERİ KENDİSİNE BİLET YOLLADI

Bunu duyan organizatörler kendisine bir bilet yolladılar. Konseri izlerken gözyaşlarını tutamayan Milne, bunun hayatının en duygusal ve anlamlı anlarından bir tanesi olduğunu söyledi. Milne, "Hala şoktayım. Beynimde bir ses kütüphanesi vardı. İlk defa duymak benim için çok duygusal bir andı." dedi.

Doktorlar ilk kez işitme cihazını açtıkları anı ise bir kameraya çektiler ve ona kendi sesini dinlettiler.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 17:34

YORUM EKLE