O sorun düzeltildi!

Google, Chrome 45 ile yüksek bellek tüketim sorununa el attı, yayınladığı yeni sürümde durumu düzeltti.

O sorun düzeltildi!

Google Chrome Browser, en çok tercih edilen tarayıcıların başında yer alıyor. Ancak popüler yazılımın RAM miktarının hatırı sayılı bir bölümünü işgal altına alması kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Tarayıcının ismi neredeyse RAM canavarına dönüşmüşken Google nihayet konuya el atmaya karara verdi ve yayınladığı yeni sürümde durumu biraz düzeltti.

YENİ SEKME ÖZELLİĞİ

Şirket daha hızlı ve verimli bir Chrome deneyimi sunmak için yazılımı geliştirmeye devam ediyor. Tarayıcı şimdi 45 numaralı sürümüyle "kaldığınız yerden devam" özelliği sunarak tarayıcının yeniden başlatılması ile birlikte sekmeleri geri yükleyebilecek. Böylece Chrome kilitlendiğinde veya yanlışlıkla pencere kapatıldığında tüm sekmeler geri getirilebilecek.

Chrome bilgisayarınızın sistem kaynaklarının azaldığını algıladığında ise tüm sekmelerin yüklenmesini otomatik olarak durduracak. Daha sonra bu sekmelere erişmek isterseniz her zaman için size bir geri yükleme seçeneği sunulacak.

YÜZDE 10 TASARRUF SAĞLAYACAK

Google, yeni Chrome sürümü ile birlikte yeni bir bellek tasarruf yöntemini de hayata geçirdi. Chrome artık kullanmadığınız bir sekme algıladığında kullanılmayan belleği temizleyerek yüzde 10 oranında tasarruf sağlayacak. Gmail ile yapılan testlerde yeni sürümün Chrome 43'e oranla bellek kullanımını yüzde 25 oranında azalttığı görüldü.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 13:39

YORUM EKLE