iPhone 5S - iPhone 5C' nin özellikleri ve fiyatı

Teknoloji devi Apple, tarihi günlerini yaşıyor. Apple iPhone 5S ve iPhone 5C'yi tanıtacak. iPhone 5S ve iPhone 5C'yi bekleyen teknoloji tutkunları yarın muradlarına erecek.

iPhone 5S - iPhone 5C' nin özellikleri ve fiyatı

Apple, yeni nesil iPhone 5S'i yarın akşam 8'de(TSİ) düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtacak.

Apple iPhone 5S ile ilgili çıkan söylentiler arasında en çok konuşulanlardan biri şüphesiz ki parmak izi tanıma özelliği. Çeşitli kaynaklar sızdırdıkları fotoğraflarla var güçleri ile bu özelliğin 5S'te olacağını kanıtlamaya çalıştılar. Parmak izi özelliğinin cihazın ana ekran tuşu içine gömülü olması ihtimaller arasında. Bununla beraber ağır çekim video çekimine olanak sağlayacak kamera, LED flaş da söylentiler arasında. Öte yandan etkinlikte bütçeye uygun iPhone 5C'nin de tanıtılması bekleniyor. Apple'ın gönderdiği tanıtım davetiyesinde kullanılan gökkuşağı renklerinin Plastik ve renkli kasalı ucuz iPhone 5C'ye işaret ettiği düşünülüyor. Gerçekler yarın akşam ortaya çıkacak.

iPhone 5S

5S, 5'in yükseltme versiyonu olacak. Parmak izi teknolojisi bu yeni telefonun en dikkat çekici özelliği görünümünde. 5S ayrıca daha gelişmiş fotoğraf çekme özelliklerine sahip olacak. Beklenen ise 13 megapiksel. Ayrıca yeni dual-LED flash, daha güçlü işlemci ve daha uzun ömürlü batarya da beklentiler arasında. Apple'ın son gözdesi iPhone 5S'in piyasaya sürülmesine bir hafta kala mağazalar önünde kamplar kurulmuştu.

iPhone 5C

5C ise en büyük süpriz olacak. C'nin "China" ya da "Color"u ifade ettiği yönünde iddialar var. 5C'nin birçok farklı renkte olacağı ve body'sinin plastik olacağı belirtiliyor. 5C ticari kaygılar düşünelerek hazırlanmış bir telefon ve sözleşmeli 99 dolar, sözleşmesiz ise 350 dolar civarında fiyatlarla satılması bekleniyor. Her iki telefonunda 20 Eylül'de piyasaya çıkması bekleniyor. Dedikodulara göre iPhone 5C donanım olarak iPhone 5'e çok benzeyecek. Eğer bu doğru olursa cihaz, 640 x 1136 piksel çözünürlükte 4 inç LCD ekran, çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM, LED flaşlı otomatik odaklı 8 megapiksel kamera, 1,2 megapiksel ön kamera gibi özelliklere sahip olacak. Ayrıca 16,32 ve 64 GB depolama alanı versiyonları ile gelecek olan iPhone 5C'nin pil kapasitesi hakkında bir bilgi görmedik ancak, iPhone 5 gibi olursa eğer 1440 mAh bataryaya sahip olacak.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 10:06

YORUM EKLE