Bu tutulma o burçları çok etkileyecek!

Bugün başak burcunda güneş tutulması meydana geliyor. Peki 1 Eylül güneş tutulması hangi burcu nasıl etkileyecek, Türkiye'ye nasıl bir yansıması olacak? Güneş tutulması depremleri tetikler mi doğal afetler olur mu?

Bilim & Teknoloji 01.09.2016, 12:10
Bu tutulma o burçları çok etkileyecek!
Güneş tutulması sebebiyle özellikle psikosomatik rahatsızlıklar, alerjiler, depresyon, paranoya, şizofreni vb. rahatsızlıklar çok artabilir. Kronik sorunları olanların daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Bu arada toplum içerisinde kendini ermiş, mesih, peygamber zanneden, inançları kullanan ve kitleleri peşinden sürükleyen kişiler de bu tutulma etkileri ile iyice kontrolü kaybedebilir.

HANGİ ÜLKELERDEN İZLENEBİLECEK?

Güneş tutulması ülkemizden izlenemeyecek. Dünya üzerinde Batı Avustralya, Afrika, Madagaskar, Yemen, Suudi Arabistan bölgelerinden gözlemlenebilecek. Güneş tutulması yeniayın enerjisini kat kat arttırırken, önümüzdeki altı ayı şekillendirecek etkiler ortaya çıkaracak. Özellikle önümüzdeki üç aylık dönem çok etkili olabilir. Güneş tutulması enerjileri kaderseldir ve yaşamımızda bazı kapıları kapatırken yeni kapıları da açar.

KADERSEL DEĞİŞİMLER OLABİLİR

Tutulma değişken grup burçlar için çok daha etkili olacaktır. 28 Ağustos- 4 Eylül BAŞAK, 25 Şubat-3 Mart BALIK, 27 Mayıs-3 Haziran İKİZLER ve 28 Kasım- 4 Aralık YAY burçlarının yaşamlarında yeni kapılar açılabilir, kadersel değişimler yaşayabilirler.

KAOS ORTAMI OLABİLİR

Hem ruhsal hem bedensel olarak huzursuz ve rahatsız olabileceğimiz bir süreçteyiz. Bir yandan yenilikler ve değişimler yapmak isterken bir yandan da kısıtlayıcı, sınırlayıcı, aldatıcı koşullar altında olabiliriz. Kendimizi karışık duygular altında kaybolmuş hissedebilir, bir kaos ortamında bulabiliriz.

FIRSATLARI KAÇIRABİLİRSİNİZ

Zihnimiz çok sorgulayıcı ve çoğunlukla geçmişle meşgul olacak gibi görünüyor. Çok sayıda düşünce, bizi etkileyebilecek çok sayıda bilgi ve fikir paylaşımı, haber trafiği altında olabiliriz. Gerçekler ve hayaller arasında gidip gelmeler ya da aşırı temkinli ve korkak tavırlarla fırsatları kaçırmak sözkonusu olabilir.

GÖZLEM ALTINDA OLACAK

Yükselen Akrep gizli ve bilinmeyen kavramları, yeraltı kaynaklarını, finansal konuları, suç örgütlerini, ölümleri, güçlü dönüşümleri, derin analizleri, sorgulamaları, şifa ve arınmayı temsil ederken bu enerjileri hem kişisel hem toplumsal alanlarda hissedebiliriz. Başak burcu kadar Akrep burcunun temsil ettiği alanlarda gözlem altında olacak.

KORKU VE ENDİŞELERİNİZ ARTABİLİR

Satürn Neptün karesini tetikleyen bu tutulma geleceğimizle ilgili korku ve endişeleri arttırabilir. Alioth ve Zosma yıldızları ile temas eden tutulmayla kaygılı, depresif ve karamsar hissedebileceğimiz ve bu hislerimizi tetikleyebilecek durumlarla karşılaşmamız mümkün.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN

Başak burcu sağlık ve beslenme ile ilgilidir. Bu dönemde özellikle bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye önem vermeliyiz. Sindirim sistemi, bağırsaklar, karın bölgesi, sinir sistemi daha hassas olabilir. Hem ruhumuza hem bedenimize iyi gelecek diyet, spor, yoga, meditasyon gibi faaliyetlere günlük yaşamımızda yer verebiliriz. Genel yaşam düzenimiz ve beslenmemizi herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle de değiştirmemiz ve gerekli iyileştirmeleri yapmamız gerekebilir. Sonuçta bu kadersel bir durumdur ve bizim yararımızadır.

TÜRKİYE'Yİ DE ETKİLEYECEK

Tutulma ülkemiz horoskopunun kuzey düğümü üzerinde olacağından geleceğimizi şekillendirecek kadersel durumları ortaya çıkarabilir. Aslında bunların etkileri başladı ve devam edecek. Geçmiş alışkanlıklarımız, inançlarımız, bağımlılıklarımız, duygusal hassasiyetlerimiz ile, içinde bulunduğumuz zor koşullar altında güvensizliklerin ve korkuların kaos yaratacağı bir ortamdayız.

YANILGILARDAN KURTULUN

Yay burcundaki Satürn ve Mars askerimiz, ordumuz, güvenlik güçlerinde ciddi sorumluluklar ve sıkıntılar olduğunu, yeni yapılandırmaların da en fazla bu alanda olacağını işaret ediyor. Yakın çevremiz, komşu ülkelerle ilişkilerimizde güvenli, sağduyulu, uzun vadeli kalıcı yeni bir politika oluşturmalı, geçmiş ideallerden, tutarsız hayallerden, yanılgılardan kurtulmalıyız.

ÖNEMLİ ŞANSLAR VERİYOR

Başak burcundaki Merkür ve Jüpiter sınırlarımız olan topraklarda düzenlemeler yapabileceğimizi, toprak kaynakları ve ülkemizin ekonomik ilişkilerini düzenleme adına sınır komşularımızla ilişkilerimizi verimli değerlendirebileceğimizi işaret ediyor. Venüs Terazi burcunda yer alarak diplomasi ve işbirlikleri alanında önemli şanslar veriyor. 9 Eylül’de Jüpiter de Terazi burcuna geçerek siyasi ilişkilerimizi düzeltme anlamında elimizi güçlendirebilir.

TUSUNAMİLER OLABİLİR

Güneş tutulmaları önemli doğa olaylarını tetikleyebilir. Dünya üzerinde Güneş tutulmasının izlendiği bölgelerde özellikle okyanuslarda büyük depremler, tusunamiler olabilir. Yeniayın ardından Balık burcunda bir de Ay tutulması olacağından bu ihtimal kuvvetleniyor.

DİKKAT ETMEK GEREKİYOR

Ülkemizde de deprem olabilir ancak su ve sudan gelebilecek zararlara daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Aşırı yağışlar, sel, toprak kaymaları, deniz yollarında kazalar, boğulmalar, içme sularından bulaşabilecek salgın hastalıklar, zehirlenmeler, virüsler, kimyasal maddeler (terör olabilir) çok dikkat etmek gerekiyor.

KOÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin günlük rutinleriniz, iş yaşamınız ve sağlığınızı temsil eden alanda gerçekleşecek. Günlük yaşamınızda ve iş çevrenizde, düzenlemeler yapabilir, sağlığınız için tedavi ve diyete başlayabilirsiniz. Yanınızda çalışan kişiler, akrabalar ve evcil hayvanlarınızla ilgili gelişmeler meydana gelebilir.

BOĞA BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin beşinci evinizde gerçekleşiyor. Özel ilişkileriniz, duygusal hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili işleriniz, eğitim ve hukuksal davalarınızda meydana gelecek gelişmeler genel olarak hayatınıza olumlu yansıyabilir.

İKİZLER BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ile ilgili duygularınızı etkileyecek gelişmeler, bazı kavramlarda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Gerekli finansal desteği bularak ev sahibi olabilir ya da bir süredir uğraştığınız bir gayrimenkulun satışını gerçekleştirebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte yakın çevreniz, kardeşleriniz ve akrabalarınızla ilgili gelişmeler olabilir. İşiniz ile ilgili eğitim, tanıtım, basın, internet ve yayıncılık gibi faaliyetlerde bazı gelişmeler gündemde olabilir.

ASLAN BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin para ve kazançlar evinizi aydınlatacak. Maddi durumunuzu etkileyecek önemli değişimler ve dönüşümler meydana gelebilir. Daha önceden başlamış bazı iş ve girişimlerin artık maddi sonuçlarını almaya başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Burcunuzdaki Yeniay ile birlikte daha fazla öne çıkabilir, fark edilebilirsiniz. Dış görünümünüzde imaj değişimleri yapabilir, özel ilişkilerinizde dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kariyer alanında bireysel yaratıcı çalışmalarınız daha fazla dikkat çekebilir. Emeklerinizin karşılığını artık alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ile birlikte duygusal hassasiyetiniz çok artabilir, eviniz ve aile büyükleri ile ilgili bazı belirsizlikler sonuca bağlanabilir. Sağlık kontrolleri yaptırmak, zararlı alışkanlıkları bırakmak, diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz. Günlük rutinlerinizde, alışkanlıklarınızda değişimler yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sosyal yaşam ve insan ilişkileri konusunda şansınızı arttırabilir. Grup çalışmaları ve kalabalıklara hitap eden işlerde başarılı olabilirsiniz. Daha önceden başladığınız girişimler, başarılı olabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Aşk, romantizm, çocuklar konusunda şanslısınız.

YAY BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay kariyer ve ev yaşamınıza dikkat çekiyor. Aile, ev ve iş yaşamında duygusal olarak biraz zorlanabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilmek için olaylara objektif bakmalısınız. Kararsız kalmaz, zamanında hareket ederseniz kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak adımlar atabilirsiniz.


OĞLAK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay sizin için şanslı enerjiler veriyor. Geleceğinizi etkileyecek güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Siz veya çocuğunuzun eğitimi, akademik kariyeri ile ilgili gelişmeler hızlanabilir. Hukuksal bir soruna çözüm bulabilirsiniz. Keyifli bir tatil ve seyahate de çıkabilirsiniz.

KOVA BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ortak kazançlar ve gelir giderler konusunda belirsizlikleri giderip, bazı farkındalıklar kazanmanıza olanak sağlayabilir. Miras, sigorta, vergi, nafaka, kredi gibi konular da bu yeniay ile birlikte daha fazla gündeminizde yer alacaktır.

BALIK BURCU GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

Yeniay ikili ilişkiler ve işbirlikleri alanında bazı dönüşümler yaşamanızı sağlayabilir. Evlilik ve iş ortaklığı kararı alabilir, gerekli adımları atabilirsiniz. Süregelen ilişkilerde dönüşümler de yaşanabilir. Eş ve partnerinizin yaşamındaki bazı gelişmeler de sizi etkileyebilir.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 31 Mart 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:10
Öğle 13:18
İkindi 16:37
Akşam 19:16
Yatsı 20:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20