Akıllı Telefonların Sağlık Uygulamaları Şaşırtıyor!

Akıllı Telefonlarınızdaki Sağlık Uygulamaları Marifetleriyle Şaşırtıyor..

Akıllı Telefonların Sağlık Uygulamaları Şaşırtıyor!
 Yapılan anketlere göre, akıllı telefon sahiplerinin %7’si mobil sağlık uygulamalarını kullanıyor ve bu uygulamaların kullanım alanları da gittikçe genişliyor. Genişleyen bu pazarda uygulama üreten  başlıca şirketler ABD'de bulunsa da bu alanda dünya genelinde de büyük bir yükseliş göze çarpıyor.

Bu uygulamalara bir örnek deMedRem adlı ilaç hatırlatma uygulaması. Başta ABD olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bu uygulama artık Türkçe olarak da Türkiye’deki kullanıcıları için hizmet vermeye başladı. MedRem ile bir ilacı ne zaman, hangi dozda, günde kaç defa, ne kadar süre ile alacağınız bilgilerini girerek, ilaç takibinizi kolayca yapabilirsiniz. Her gün ilaçlarınızı almanızı hatırlattığı gibi aynı zamanda sizin için kullanılan ilaç geçmişinizi de tutan MedRem, kullanımı basit ve hayatınızı kolaylaştıracak bir uygulama. 

MedRem Uygulamasını 'Google Play'dan bu adresten indirebilirsiniz:

Üreticiler artık bu tarz uygulamalarla hayatımızı daha sağlıklı ve kolay hale getirmek için çalışmalarına devam ediyorlar. Bu uygulama için firmanın sloganı ise sağlık için teknoloji.


Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 21:20

YORUM EKLE